Už příští rok se můžeme těšit na novou filmovou adaptaci oblíbené knihy Emily Brontë.
Kniha, kterou vydala Brontë pod pseudonymem Ellis Bell rok před svou smrtí, se odehrává v yorkshirských vřesovištích a točí se kolem intenzivních a často destruktivních vztahů mezi dvěma rodinami: Earnshawovými a Lintonovými.
Příběh vypráví pan Lockwood, nájemce Thrushcross Grange, který se o bouřlivé historii Wuthering Heights dozví prostřednictvím Nelly Deanové, dlouholeté služebnice. Jádrem románu je vášnivý a tragický milostný příběh mezi Heathcliffem, sirotkem adoptovaným panem Earnshawem, a dcerou pana Earnshawa Catherine.
Oblíbený historický román se během let dočkal řady zpracování. Naposledy to bylo v roce 2011, kdy jsme v hlavních rolích viděli Kayu Scodelario a Jamese Howsona. Ralph Fiennes a Juliette Binoche se objevili v roce 1992 adaptaci režiséra Petera Kosminského. Další oblíbená verze je z roku 1939 a Laurencem Olivierem a Merle Oberon.
Není zatím jasné, jaké podoby se dočkáme v novém podání, natáčení právě probíhá a na sítích byl nově uvěřejněn první snímek. V hlavních rolích uvidíme Margot Robbie jako Chaterine Earnshaw a Jacoba Elordiho jako Heatcliffa. Scénáře a režie se ujala Emerald Fennell, která na sebe loni upozornila filmem Saltburn. Oficiální prmeiéra je stanovena na 14. února 2026.
Zdroj informací a obrázků: Deadline.com, IMDb.com